Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

1.  Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej.
  2. Dziś odpust w Rudzie Różanieckiej. Suma o godz. 12.00. Dzisiaj także suma odpustowa w Horyńcu Zdroju o godz. 12.00.
  3. Jutro wsp. św. Brata Alberta. Po Mszy św. o godz. 18.00 - nowenna.
  4. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 natomiast w niedzielę po sumie. Znajdźmy czas aby przyjść i pomodlić się.
  5. We wtorek o godz. 19.00 będą do odebrania płyty z I Komunii św. w kościele w Werchracie.
  6. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci ze szkoły w Werchracie o godz. 10.30. natomiast Msza św. dla dzieci ze szkoły w Horyńcu Zdroju o godz. 8.00 w kościele zdrojowym.
  7. W najbliższy czwartek wypada Uroczystość  Najświętszego Ciała I Krwi Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 9.00 dla całej parafii. Po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy. I ołtarz przy posesji p. Danuty Chmielowiec. Drugi ołtarz przy bloku nr 9 na osiedlu. Trzeci ołtarz przy bloku nr 7 na osiedlu i czwarty w drodze powrotnej przy cmentarzu wojennym naprzeciw szkoły. Proszę wspólnie z sąsiadami przygotować ołtarze. Do wykorzystania są banery eucharystyczne. Na uroczystość obowiązkowo przychodzą dzieci komunijne i rocznicowe ubrane w albach. Dziewczynki sypią kwiaty a chłopcy dzwonią dzwonkami.  Zapraszam też młodsze dziewczynki do sypania kwiatów. Proszę Koła Różańcowe o wzięcie feretronów, dziewczęta - chorągwie. OSP proszę o wzięcie baldachimu oraz zabezpieczenie drogi. Spotkanie ministrantów obowiązkowe  środę o godz. 19.00.
  8. Za tydzień odpust w Lipsku. Suma o godz. 12.00.
  9. Zachęcam do nabywania tygodnika "Niedziela". W nim można przeczytać m.in. artykuły:" Bóg jest Trójca Świętą.Skąd o ty wiemy?", 'Publiczne świadectwo wiary", "Burka krzyż i śmierć", "Obłuda świata".
  10. Dziękuję rodzinie nowożeńców za posprzątanie kościoła w piątek. W środę przed Bożym Ciałem kościół sprzątają rodziny: Diduch, Biegalska i Wlazły. Natomiast w sobotę kościół sprzątają rodziny: Wlazły, Mazurkiewicz, Macewko.