Ogłoszenia duszpasterskie – 8. Niedziela Zwykła – 03.03.2019

1. Dziś I Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół zachęca nas do abstynencji i modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny.
  3. W najbliższą środę Rozpoczyna się w Kościele Katolickim Wielki Post. Poprzez modlitwę, pokutne uczynki, i czynną miłość przygotowujemy się do świąt wielkanocnych.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Post jakościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Rodzice powinni troszczyć się, aby ci, którzy z racji młodszego wieku, nie są zobowiązani jeszcze obowiązkiem postu by byli wprowadzeniu w ducha pokuty.
  5. Msze św. w Środę Popielcową będą: Moczary – 14.30, Prusie - 15.30, Werchrata – 17.00. Podczas każdej Mszy posypanie głów popiołem na znak pokuty.
  6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  7. Od czwartku po Popielcu będzie możliwość podjęcia „postu o chlebie i wodzie” w intencji rekolekcji oraz za nasza parafię. Zachęcam i proszę podejmowanie postu i zapisywanie się w zakrystii.
  8. W piątki Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa będzie odprawiana: Moczary – 14.30. Prusie 15.15, Werchrata – 16.30. Tradycyjnie w piątki po drodze krzyżowej będzie zbierana wszędzie taca na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. W I Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 12.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale.
  10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I komunii św.
  11. Zachęcam do Nabywania tygodnika „Niedziela”. W nim można przeczytać m.in. takie art.” „Popielcowa brama do zmartwychwstania”, „Przyjaciel Jana Pawła II w drodze na ołtarze”, „40 Biesiada teatralna w Horyńcu zdroju”, „Wyklęci i upokorzeni”. Dla pań – mini katalog firanek i obrusów.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła wczoraj. W sobotę kościół sprzątają rodziny: Patałuch, Patałuch, Bożyk.